KURS PODOLOGICZNY I STOPNIA

DEDYKOWANY DLA

Osób wykonujących pedicure kosmetyczny. Kursant musi mieć już styczność z wykonywaniem zabiegów pedicure. Musi posiadać umiejętność obsługi frezarki oraz mieć kontakt z pracą z klientem.

Mamy na uwadze, że Kursant wie wszystko na temat sterylizacji, zasad BHP oraz posiada podstawową wiedzę praktyczną dotyczącą wykonywania zabiegów pedicure kosmetyczny.

Przed przystąpieniem do pracy z pacjentami będzie wymagane oświadczenie w celu dopuszczenia Kursanta do wykonywania zabiegów podologicznych I stopnia. Musimy wymagać oświadczenia ponieważ zapewniamy pacjentów, że oddajemy ich w ręce

Kursantów, którzy mają już kontakt z zawodem Pedicurzystki/ty.

Jest to pierwszy stopień wtajemniczenia, który poszerzy Twoją wiedzę o podstawowe zabiegi podologiczne. Chcemy zapoznać Cię z tym zawodem. Po zdobyciu pierwszego stopnia serdecznie zapraszamy do poszerzenia wiedzy o II stopień.

W Polsce jest to nadal mało znana profesja, dlatego masz szansę nauki ciekawego i bardzo poszukiwanego zawodu. Zapewniamy PRAKTYCZNĄ NAUKĘ ZAWODU. Tylko ucząc się na prawdziwych podologicznych pacjentach jesteś w stanie od razu, bez obaw podjąć pracę w tym zawodzie.

NAUKA OBEJMUJE

 • Podstawowe opracowanie wrastającego paznokcia.
 • Podstawowa obróbka rozpadliny skóry. Kolejność wykonywania poszczególnych czynności.
 • Prawidłowa praca z paznokciem rurkowatym. Odpowiednie przycięcie.
 • Prawidłowe opracowanie wałów około paznokciowych. Jak je usuwać, aby zbyt szybko nie narastały. Praca frezarką przy skórkach.
 • Usuwanie odcisków. Specjalistyczna, niemiecka metoda opracowania odcisków oraz nauka jak zapobiegać ich nawrotom.
 • Usuwanie modzeli / zwanych potocznie nagniotkami
 • Nadanie zdrowego kształtu paznokciom
 • keratoza skóry / lekkie przypadki /
 • Klamry pudrowe
 • Keratogeneza , czyli opracowanie paznokcia znacznie pogrubionego.
 • Rozpoznanie symptomów grzybicy
 • Rozpoznanie symptomów Wirusa HPV

ZAPEWNIAMY

Zapewniamy prowadzenie Zawodowego Kursu w funkcjonującym gabinecie podologicznym. Czyli jest nie powtarzalna okazja obycia się ze sprzętem oraz organizacją gabinetu.

Będziesz pracować na trzech rodzajach frezarek. Między innymi frezarką z pochłaniaczem pyłu oraz płaszczem wodnym. Taka możliwość pomoże w późniejszym doborze sprzętu do Twojego gabinetu lub pracy u przyszłego pracodawcy.

Kurs prowadzony jest przez doświadczonego Podologa II stopnia z 10 letnim stażem pracy w zawodzie.

Pani Katarzyna Rytel pisze artykuły do gazet branżowych. Opracowuje i testuje z wielkim powodzeniem kosmetyki przeznaczone do regeneracji zniszczonych paznokci oraz leczenia wczesnego stadium Wirusa HPV. Ma bardzo dobre opinie.

Jej Atelier Podologiczne jest polecane jako bardzo profesjonalny gabinet podologiczny. Pracuje w nie konwencjonalny sposób. Dlatego masz niepowtarzalną okazję nauki zawodu od osoby z tak wielkim potencjałem wiedzy i praktyki.
Kursant Już przy pierwszym pacjencie będzie pracować samodzielnie. Instruktor pokarze jak wykonywać daną czynność, a za chwilę Kursant będziesz robić to samo.

Wszystkie wykonywane czynności obiecujemy, że będą przekazywane powoli w miarę możliwości Kursanta. Proszę się nie obawiać, że nie dacie rady. Wszystkiego można się nauczyć. Ważne jest, aby osoba ucząca miała dar przekazywania tej wiedzy. Pani Kasia ma wyjątkowy dar nauczania.

BARDZO WAŻNE: podczas praktycznej pracy instruktor wprowadza teorię. Czyli poznajesz wszystko na prawdziwym pacjencie, a nie tylko z teorii lub obrazka.

ZAPEWNIAMY PROFESJONALIZM I PAKIET NIEZBĘDNEJ WIEDZY PODOLOGICZNEJ W ZAKRESIE PIERSZEGO STOPNIA WTAJEMNICZENIA.

 

Jeśli czujecie, że ta praca jest dla Was i chcecie podjąć to wyzwanie, to macie niepowtarzalną okazję nauczyć się tego fascynującego, nietuzinkowego zawodu.


Zapraszam serdecznie, Katarzyna Rytel